fileriai, uzpildai, injekcijos

Grožio injekcijos: stinga kontrolės ir pačių žmonių sąmoningumo

Tik gydytojai gali atlikti grožio injekcijas – konstatavo aukščiausios instancijos Lietuvos bendrosios kompetencijos teismas.

Precedento reikšmę turinti nutartis

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) 2023 m. kovo 21 d. priimta nutartimi baudžiamojoje byloje dėl kosmetologės neteisėtos profesinės veiklos vykdymo padėjo tašką ne vienerius metus besitęsiančioje istorijoje.

Jos epicentre – grožio injekcijos ir iki šiol nekontroliuojama situacija Lietuvoje, kai invazines procedūras užpildais atlieka bei paslaugas reklamuoja įvairios grožio specialistės, kosmetologai, „med. išsilavinimą“ turinčios užpildų žinovės ar bendrosios praktikos slaugytojos.

Nūdien teigiančių, kad „grožio injekcijų verslo“ klestėjimui trūko teisinio reguliavimo, nebegali būti.

LAT teisėjų kolegija pabrėžė, kad užpildų injekcijas gali atlikti tik šie gydytojai:

1) gydytojas dermatovenerologas;
2) plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas;
3) gydytojas veido ir žandikaulių chirurgas;
4) gydytojas burnos, veido ir žandikaulių chirurgas.

Baudos nestabdo

Draugija, dalindamasi šia informacija, siekia maksimalaus pacientų saugumo, jų pasitenkinimo injekcijų rezultatais, palaiko neteisėtų paslaugų teikimo stabdymą bei kontrolės užtikrinimą valstybiniame lygmenyje.

Apie tai, kad grožio injekcijas gali atlikti tik Akreditavimo tarnybos išduotas licencijas turintys gydytojai – 2023 m. vasarį įspėjo ir LR Sveikatos apsaugos ministerija. Konstatuota, kad grožio injekcijos yra priskiriamos asmens sveikatos priežiūros veiklai, kuri griežtai apibrėžiama teisės aktais.

„Manome, kad šiai dienai esama situacija, kai fiziniai asmenys, įmonės, įstaigos už vykdomą sveikatos priežiūros ar farmacinę veiklą, neturint licencijos ar leidimo, gali gauti baudą, nėra pakankama prevencinė priemonė. Baudos dydis, palyginti su „juodojoje rinkoje“ vyraujančiomis apyvartomis už neteisėtai atliekamas paslaugas, nėra pakankama drausminanti priemonė. Todėl būtina stiprinti kontrolės mechanizmus valstybės lygmeniu.

Žmonės taip pat patys turi suvokti, kokią grėsmę jų sveikatai kelia nekvalifikuotų specialistų paslaugos. Šiam tikslui pasiekti būtina, kad jie pirmiausia apie tai sužinotų, todėl draugija palaiko visas valstybinių įstaigų iniciatyvas ir skatina savo narius dalintis svarbia informacija“, – sako valdybos pirmininkas dr. Rokas Bagdonas.

Šaltinis: https://www.lat.lt/naujienos/hialurono-rugsties-uzpildu-injekcijas-gali-atlikti-tik-gydytojai/1364