Diskusija apie poliuretaninius implantus

Draugijos suvažiavime, vykusiame 2022 m. kovą,  plastikos chirurgas Tomas Budrius diskusijai pristatė pranešimą  „Poliuretaniniai implantai: indikacijos ir problemos“.

Gydytojas su kolegomis dalinosi savo praktinėmis žiniomis, pasakodamas,  kad poliuretaniniai implantai yra tinkamesni krūtų didinimui nei įprasti silikoniniai. 

„Poliuretaniniai implantai sukelia ženkliai mažesnę kapsulinės kontraktūros atsiradimo riziką. Taip pat užtikrina geresnį stabilumą – neslysta ir nesisuka. Tačiau techniškai atlikti sėkmingą krūtų didinimo operaciją reikalingi papildomi įgūdžiai, šių implantų įdėjimo technika skiriasi nuo įprastų plastikos chirurgams metodų, – teigė T. Budrius.

– Pavyzdžiui, silikoninius implantus esame įpratę įdėti aukščiau, nes į mūsų pageidaujamą poziciją jie savaime nusileidžia. Tuo tarpu poliuretaniniai implantai nenusileis, priešingai – pakils vienu centimetru aukščiau. Į tai būtina atsižvelgti, kad būtų pasiektas idealus rezultatas“.

Be to,  jis pabrėžė, kad poliuretaninius implantus  praktiškai visada galima dėti po pieno liauka, o ne po raumeniu. Dėl to lengvėja ir trumpėja reabilitacinis laikotarpis: jau po trijų savaičių galima sugrįžti prie įprasto gyvenimo būdo, o po 4 savaičių – aktyviai sportuoti.

Draugijos suvažiavimo dalyviai, susipažinę su pranešimo turiniu, priėjo išvados, kad poliuretaninių implantų išskirtiniam vertinimui dar nėra pakankamai mokslinių ir praktinių įrodymų.