Plastinei ir rekonstrukcinei chirurgijai Lietuvoje – 50

1972 metais žengėme į ateitį, kai buvo įkurtas pirmasis Lietuvoje specializuotas plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos padalinys – Nudegimų skyrius Kauno medicinos institute. 1989 – 1998 m. ši institucija buvo žinoma kaip Kauno medicinos akademija, 1998– 2010 m. pervadinta į  Kauno medicinos universitetą, o nuo 2010-ųjų įstaiga gyvuoja kaip  Lietuvos sveikatos mokslų instituto Medicinos akademija. Nudegimų skyriuje buvo gydomi vaikai ir suaugusieji, vėliau atliekamos plastinės ir rekonstrukcinės operacijos.

Po dešimtmečio – 1982 metais Vilniaus Raudonojo Kryžiaus ligoninėje tuometinio mikrochirurgo doc. Mečislovo Vitkaus iniciatyvumo dėka įkurtas pirmasis Baltijos šalyse Rekonstrukcinės mikrochirurgijos skyrius. Dabar šis padalinys žinomas kaip Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos skyrius.

1991 m. įsteigta mūsų Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos draugija. Su padėka prisimename vieną iš draugijos įkūrimo iniciatorių  – Vokietijoje gimusį, Čikagoje užaugusį Lietuvos išeivį – Edvardą Joną Damanskį. Už pagalbą Lietuvai plastikos chirurgas apdovanotas LDK Gedimino ordinu ir Riterio kryžiumi.

Sveikinu kolegas ir partnerius:  augame, tobulėjame ir jau 50 metų kelios kartos medikų kartu užtikrina, kad Lietuvos plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos lygis atitiktų aukščiausius tarptautinius standartus.

Draugijos prezidentas dr. Rokas Bagdonas